0(242) 618 67 01

ZAMAN HAYAT KURTARIR

Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen Elmalı’da sağlık ihtiyaçlarının da artması doğal bir sonuç olarak görülmektedir. Gerek ilçe merkezindeki Devlet Hastanesi’nde tedavi gören, gerekse de ilçe sınırları içerisinde yaşanması olası hayati riskli acil durumlarda hastaların sevk süreleri çok büyük bir öneme sahiptir.

Elmalı Belediyesi olarak; hayatta kalmak için 1 saniyenin bile ne kadar uzun ve önemli olduğunun bilinci ile “Zaman Hayat Kurtarır” projesini 157.412,00 TL. gibi çok küçük bir bütçe ile hayata geçirdik.

Proje kapsamında ilçedeki sağlık hizmeti yeterliliğinin bulunmadığı durumlarda hasta sevkleri ambulans ve hava ambulansı ile gerçekleştirilmektedir. Ancak hava ambulansının iniş yapabileceği pist alanının bulunmaması hem hasta sevklerinde hem de sevk sürelerinde ciddi problemlere yol açmaktaydı.

Elmalı Belediyesi olarak sağlık alanındaki bu eksikliğe duyarsız kalmamız mümkün değildi. Devlet Hastanesi’nin yerleşkesinde uygun alanın olmaması da bu eksiği gidermemiz için geçerli bir sebep değildi.

 Devlet hastanemizin yanında bulunan dağlık alanda Fen İşleri Müdürlüğümüzün tüm imkanları seferber edilerek zemin tesviye ve alan açma çalışmaları tamamlanmıştır.

  Alan açma çalışmalarının tamamlanmasının ardından hastane acil servisine yalnızca 50 metre mesafede her tip helikopterin iniş yapabilmesi için uygun pist çalışmaları tamamlanmıştır.

   Sağlık alanında ilçeye kazandırdığımız bu proje ile proje bitiminin ardından çok vakit geçmeden 10 yaşındaki bir yavrumuzun da belki de hayata tutunmasında büyük rol oynamıştır.

  Halk sağlığını korumaya yönelik yerel yönetim hizmetlerinden sağlık hizmetleri alanında kalitenin arttırılması bağlamında kurumumuz diğer kurumlarla büyük bir uyumla çalışmış, hasta sevkleri söz konusu olduğunda büyük bir sağlık açığının aşılmasına kolaylık teşkil edecek bu proje ile belki de onlarca can kaybının önüne geçilmesine imkân sağlanmaktadır.               

Tasarım ve Yazılım: BOCW Reklam